Valabilitate P.G.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Valabilitate P.G.

Mesaj Scris de adibaiacos la data de Mier Mar 07, 2012 7:56 pm

Permisele de pescuit pe granita precum si permisele de agrement emise in anul 2011 sunt valabile si in anul 2012.
Asta din spusele lui Dan Calciu;
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Re: Valabilitate P.G.

Mesaj Scris de Alexandru la data de Dum Mar 11, 2012 10:57 am

Dan Calciu da informatii aproximative ! A.N.P.A a postat pe site-ul propriu o propunere pentru modificarea si completarea Ordinului ministrului agriculturii si dezvoltarii rurale nr.15/2011 privind conditiille de practicare a pescuitului recreativ-sportiv, regulamentul de practicare a pescuitului recreativ-sportiv, precum si modelele permiselor pentru pescuit . Printre altele, se doreste modificarea aspectului permisului intr-un card plastifiat valabil in toate habitatele piscicole naturale, cu exceptia Rezervatiei Biosferei Delta Dunarii.
Pana la aparitia acestui card, permisele de pescuit emise in anul 2011 isi prelungesc valabilitatea si, implicit P.G - urile. Se preconizeaza ca in perioada martie-aprilie 2012 se vor emite aceste noi permise tip card.
Deci, DA! permisele si P.G.-urile emise numai in 2011 sant valabile doar pana la aparitia card-urilor!

Admin
Admin

Varsta : 49
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de idementul la data de Dum Mar 11, 2012 6:16 pm

Bravo Sandica.Esti bine informat,tata.Despre permisele de agrement mai adaug si eu,inca odata,faptul ca ,acestea NU SE MAI ELIBEREAZA.Am fost eu,personal la pol.de frontiera,si asta au spus.Deci cine vrea pe frontiera musai permis+P.G.
idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : La mine.......acasa
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexandru la data de Lun Mar 19, 2012 12:47 pm

Este bine sa dam informatii cat mai corecte pentru ca, altfel, ni se urca lumea-n cap... In afara de noi, cei logati, acest forum mai este citit si de altii... Si ne facem de ras! Embarassed

Admin
Admin

Varsta : 49
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: