Deschiderea sezonului de pescuit 2013: ''URMEAZA STATIA RACHELU CU... MOMEALA PE PARTEA STANGA!''

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Deschiderea sezonului de pescuit 2013: ''URMEAZA STATIA RACHELU CU... MOMEALA PE PARTEA STANGA!''

Mesaj Scris de Donose Octavian la data de Dum Iun 09, 2013 6:55 pm

Buna seara.
După cum bine stiti anul trecut nu am reusit sa facem deschiderea oficiala a sezonului de pescuit şi avem o restantă cu tema: ''Venea o gara pe....................'' Haideti sa schimbam numele actiunii in urmatoarea: ''URMEAZA STATIA RACHELU CU... MOMEALA PE PARTEA STANGA!''  Pentru perioadă propun intervalul 18-21.07.2013. Locatia: comuna Rachelu, jud. Tulcea, acolo unde spiritul lui nea' Vasile ne calauzeste de fiecare data cand ajungem acolo.
Toate cele bune.
Valuri de Crap

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta: 53
Data de inscriere: 21/01/2011

Sus In jos

Re: Deschiderea sezonului de pescuit 2013: ''URMEAZA STATIA RACHELU CU... MOMEALA PE PARTEA STANGA!''

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian la data de Dum Iun 09, 2013 11:51 pm

La Prut,la Dunare,unde o fi,numai sa fie !!!

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta: 40
Localizare: Galati
Data de inscriere: 02/01/2012

Sus In jos

Re: Deschiderea sezonului de pescuit 2013: ''URMEAZA STATIA RACHELU CU... MOMEALA PE PARTEA STANGA!''

Mesaj Scris de danstel la data de Mier Iun 12, 2013 2:25 pm

Dupa cat sunt de involburate sun apele pe rauri, dupa ploile torentiale din aceasta perioada, s-ar putea sa vina chiar mai multe gari pe ele!
Nu are importanta unde, important este sa iesim undeva.

danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta: 48
Localizare: Galati, 0745314653
Data de inscriere: 20/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Mier Iun 12, 2013 6:01 pm

Perfect de acord !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta: 33
Localizare: GALATI
Data de inscriere: 16/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexandru la data de Mier Iun 12, 2013 6:03 pm

E minunata locatia!

Alexandru
Admin
Admin

Varsta: 46
Localizare: Galati, Romania.
Data de inscriere: 17/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Mier Iun 12, 2013 6:07 pm

SE SI PESCUIESTE??????

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Mier Iun 12, 2013 6:09 pm

conectati-ma pe facebook !!!!!!!!!!

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian la data de Mier Iun 12, 2013 9:06 pm

La Rachelu este extraordinar !!!

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian la data de Mier Iun 12, 2013 9:07 pm

Acolo se prinde peste,nene...iar locatia este nemaipomenita !!!

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de danstel la data de Joi Iun 13, 2013 3:38 pm

Nu am fost la Rachelu de cand eram copil, aveam doua undite din stuf, foloseam ca momeala miez de paine umezit si framantat pana arata ca o plastelina, mergeam la pescuit pe jos, uneori zeci de km, fara mancare si fara apa, iar atunci cand ne apuca foamea si setea, frigeam peste pe jar si beam apa din balta, iar daca nu prindeam peste mancam momeala. Atunci erau multe balti pline cu peste si nu se inventase metoda de pescuit electric.
Acum nu mai stiu cum arata locul, dar sunt convins ca va fi o intalnire extraordinara, la fel ca toate cele de pana acum, iar daca a confirmat Cristi ca se prinde peste inseamna ca asa este. 
Sper sa ma pot face liber in perioada 18 - 21.07.2013 sa pot participa, mai ales ca acum nu trebuie sa mai merg pe jos iar mancarea si bautura sunt principalele bagaje pe care le caram.
Cu stima,
Stelian Bancila

danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian la data de Joi Iun 13, 2013 6:12 pm

Iar daca ti-e foama,am pt.tine doua boiliesuri de capsuna...Laughing

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de danstel la data de Vin Iun 14, 2013 8:42 am

Trandafirescu Cristian a scris:Iar daca ti-e foama,am pt.tine doua boiliesuri de capsuna...Laughing
As prefera niste pelete cu tuica si miere ca sa rezolvam si problema bauturii

danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexandru la data de Vin Iun 14, 2013 9:50 am

Ultima data cand am fost la Rachelu, s-a prins peste din toate pozitiile. Adica pana si eu am prins... Mai mult de atat, Cristi Punga a fost vedeta unui mic concurs de pescuit organizat ad-hoc de catre Octavian Donose. Canale, nuferi, bibanoi, etc.
Imi aduc aminte ca era duminica dimineata si s-a creat o mica ''parcare'' din carutele satenilor veniti la pescuit. Acuma nu vreau sa ofensez pe nimeni dar ar fi interesant sa-l vad pescuind pe Razvan, de exemplu (castigatorul concursului de luna trecuta), alaturi de vreo baba ''experimentata'' din sat. I-as da babei tricoul meu de campion pentru asta!

Alexandru
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexandru la data de Vin Iun 14, 2013 9:57 am

razvan negru a scris:conectati-ma pe facebook !!!!!!!!!!
Pai trebuie sa-ti introduci adresa de facebook in profil. Nu am cum sa te ajut altfel. Intra pe adresa ta de facebook (logheaza-te acolo) si copie adresa din bara de link-uri a browserului. E ceva de genul: ''http://www.facebook.com/numeleutilizatorului facebook. Da ''paste'' acestui link in profilul tau de pe forum. Si gata.

Alexandru
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexandru la data de Vin Iun 14, 2013 9:59 am

Tot asa se face si pentru a-ti afisa canalul youtube pe care-l administrezi. Daca nu te descurci, suna-ma. Sant fierbinte.

Alexandru
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de idementul la data de Vin Iun 14, 2013 2:45 pm

Rachelu!!!!! Super! da' o sa avem ceva batai de cap cu permisele,ca acolo-i zona de frontiera,la Dunare,si ce avem noi ptr. Galati nu e valabil si pentru zona aceea.Dom' presedinte pregatiti terenul cu vechea noastra cunostinta de la Pol.de frontiera?

idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta: 52
Localizare: La mine.......acasa
Data de inscriere: 04/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL la data de Vin Iun 14, 2013 4:43 pm

E o problema cu permisele.A fost cineva cind sa dat drumul la pescuit si a fost control la singe.Persoana se duce mereu in zona si se intimpla acelasi lucru mereu. Dar ....propunere Slobozia Oancea la Prut?

MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Data de inscriere: 24/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian la data de Vin Iun 14, 2013 9:52 pm

Daca tu-i dai tricoul,eu i-l dau pe Alaoa...ca partener...iar daca esti fierbinte...inseamna ca-l inseli pe Gabi,hi,hi,hi...Deci,in concluzie,mergem la Rachelu,ok? Cum facem cu permisele,stiu ca iti trebuie vizate la Tulcea,asta este o problema majora,se poate rezolva altfel? Nu cred ca toata lumea are permisele vizate cu tot cu PG,deci cum facem?

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de danstel la data de Sam Iun 15, 2013 2:20 pm

Ce spuneti de Bratul Macin, undeva in zona dintre Macin si Carcaliu? E drept ca ultima oara am fost acolo acum cativa ani,  zona este superba, dar depinde si de nivelul Dunarii.

danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de Alexandru la data de Dum Iun 16, 2013 10:46 am

Pe acolo s-a dus Silviu Dragan dupa concursul de la Salcuta. Cica ar fi luat un crap la vreo patru kile. Gabi stie detalii ca au vorbit amandoi la telefon.

Alexandru
Admin
Admin

Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum